بررسی استفاده از تکنالوژی های جدید ساختمانی

Ezatullah_admin
Mon, Jun 14 2021 1:16 PM
بررسی استفاده از تکنالوژی های جدید ساختمانی

محقق مریم کوهستانی عضو علمی انستیتوت ساختمانی مرکز علوم ریاضی، فزیک و ساختمانی، کنفرانس علمی- تحقیقی یی را تحت عنوان «بررسی استفاده از تکنالوژی های جدید ساختمانی» در تالار کنفرانس های اکادمی علوم افغانستان ارایه نمود.

طی این کنفرانس ضمن مشخص نمودن اهمیت و مبرمیت موضوع، معلومات در مورد شیوه های ساخت قدیمی و پروسه تولید صنعتی ارایه نمود.

وی افزود، نیاز گسترده و روز افزون جامعه به ساختمان، ضرورت استفاده از سیستم ها و مصالح جدید ساختمانی به منظور افزایش سرعت ساخت، سبک سازی، افزایش عمر مفید و مقاوم نمودن ساختمان ها در برابر زلزله را مطرح ساخته است. در این راستا ارتقا سطح علمی و آشنایی با سیستم ها و مصالح جدید ساختمانی امری اجتناب ناپذیر می باشد. صنعت ساختمان از آن دسته صنایعی است که همواره مورد توجه بوده و روز به روز شاهد گسترش و پیشرفت آن می باشیم. استفاده از تکنالوژی های جدید علاوه بر افزایش دقت، بهبود عملکرد و افزایش سرعت ساخت و ساز می توانند به صرفه جویی در مصارف بلند مدت نیز منجر شوند. موارد یاد شده از مهمترین ارزش های اثبات شده کاربرد تکنالوژی های جدید در صنعت ساختمانی می باشد. از جمله نانو تکنالوژی، سطوح خود تمیز شونده و مصالح هوشمند پرکاربرد ترین مصالح نوین در صنعت ساختمان هستند. در بخش ساختمان، نانو تکنالوژی را می توان "محصولات توانا کننده" نامید. که هدف آن مطلوب ساختن مواد و مصالح معمولی و موجود و از همه مهمتر چند منظوره ساختن مصالح و ایجاد قابلیت پیشگیری از آسیب دیدن مواد است.

در نتیجه می توان گفت مصالح معاصر توانایی های زیادی دارند و می توانند در عکس العمل به محیط اطراف خود چنان تغییر کنند که مصالح قدیمی قادر به آن نیستند. این مصالح می توانند تحول مثبت در مهندسی، ساخت و ساز، ارتقای کیفیت ساختمان ها و روش زندگی ایجاد کنند. استفاده از آن ها باعث طراحی ساختمان هایی با قابلیت ماندگاری بالا در شرایط اقلیمی مختلف خواهد شد.

بهره گیری از توصیه ها و راهکار های ارایه شده در این کنفرانس می تواند زمینه های استفاده گسترده از چنین سیستم هایی را در بخش های مختلف صنعت ساختمان و مسکن فراهم سازد و نتایج آن در کاربرد های عملی مورد استفاده متخصصین، مهندسین و سایر دست اندر کاران امر ساختمان سازی قرار گیرد.

Latest news

Thu, May 12 2022 11:56 AM
Background image

Evaluation the soil pH of different Villages of Mihterlam capital of laghman province and ways to improve it

Assistant professor Khalil Rahman Barakzai Abstract Soil pH is an important factor for desirable crop productions. However, due to soil amendments it is changing and negatively. . .

Thu, Mar 31 2022 10:02 AM
Background image

Study the position of Indian and Greek religion in Kushan period

Introducing Scientific Project of Assist Prof. Ali Ahmad Jafari 1- Title of Project: Study the position of Indian and Greek religion in Kushan period 2- Duration of Research: Six years. . .

Sat, Mar 13 2021 10:16 AM
Background image

Afghan Peace Obstacles and solutions "Scientific-Research Seminar"

Afghan Peace Obstacles and solutions "Scientific-Research Seminar" 7/march/2021 Under the direction of the President of Islamic Republic of Afghanistan, the Academy of Sciences of. . .

BACK TO NEWS