طرز استفاده از تولکیت علوم زمین “GST” در امور تحقیق

Ezatullah_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۳/۱ - ۱۶:۳۷
طرز استفاده از تولکیت  علوم زمین   “GST” در امور تحقیق

"کنفرانس علمی – تحقیقی”

به تاریخ :۱/۳/۱۴۰۱

ارایه دهنده کنفرانس: معاون سر محقق انجنیر نجیب الله "حسینی"

از باور های علمی و دینی تکامل جهان هستی است که با پیشرفت علم، انسان به آن باور ها متیقن می گردد. این باور ها زمانی کامل می گردد که توسط انسان های خبیر ومتفکر علوم متداوله را به درجه عالی آن فرا گرفته باشد، تا واقعیت های جهان هستی آشکارا گردد.

تحقیقات در مورد زمین از بدو پیدایش آن صورت گرفته است. دانشمندان نیز با دست دسترسی به آمار و ارقام از منابع قدیمی و علوم متداوله در تحقیقات استفاده نموده اند. اما با پیشرفت علوم و اکتشافات اخیر منابع تحقیق نیز از گذشته ها غنی تر و ساده تر گردیده است. در گذشته ها محقیقین نسبت عدم امکانات مدت های مدیدی را دنبال منابع تحقیق شده مصروف و چه بسا نسبت عدم وسایل تحقیق در علوم تجربی مانند تشعشع آفتاب در کل، وزش باد، پیش بینی آب و هوا چون به سادگی امکان پذیرنبود با تحمل کاستی ها نظر به مسؤلیت پذیری و احساس نیک شان، زحمات را متقبل می گردیدند تا یک رساله علمی – تحقیقی را بدسترس راهپویان علوم قرار دهند. اما با اکتشافات علوم و تلاش دانشمندان علوم طبیعی در کنار سایر علوم برای دانشمندان و محققین شرایط بهتری مساعد گردیده است که با استفاده از این اکتشافات میتوان در مدت زمان کوتاه، نتایج مهم و بزرگ را بدست آورد و مورد استفاده قرار داد. با در نظر داشت مطالب فوق سافت ویر (GST) که اکثر اطلس های کشور چون ساحات باد خیز، تشعشع آفتاب، ارتفاعات، آبها و قریه ها و .... و موقعیت جغرافیایی کشور را در بر دارد، دراین کنفرانس توضیح و بحث تحلیل و ارزیابی اقتصادی در امور انرژی با استفاده از پروگرام Homer اقتصادیت انرژیتیکی را ارایه میدارد، بحث گردید که مورد استقبال دانشمندان قرار گرفت.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۶ - ۱۱:۲۱
Background image

سیر علمی استادان و شاگردان لیسه عالی مستقبل از موزیم تحقیقاتی اتنوگرافی

سیر علمی استادان و شاگردان لیسه عالی مستقبل از موزیم تحقیقاتی اتنوگرافی اکادمی علوم افغانستان به تاریخ 5 میزان سال 1401 هجری- شمسی دیدن نمودند.

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۴ - ۱۴:۲۱
Background image

سیر علمی استادان و شاگردان حرفوی انستیتوت فیروزکوه از موزیم تحقیقاتی اتنوگرافی

شاگردان و استادان انستیتوت فیروزکوه از موزیم تحقیقاتی اتنوگرافی اکادمی علوم افغانستان به تاریخ 3 میزان سال 1401 هجری- شمسی دیدن نمودند. در این مشاهدات علمی و فرهنگی استادان و شاگردان. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۱ - ۱۴:۳۶
Background image

تاثیرکمک های خارجی بر رشد اقتصادی افغانستان طی سالهای 2002-2020

"کنفرانس علمی -تحقیقی" الیوم مورخ 21.06.1401، کنفرانس علمی -تحقیقی توسط معاون سرمحقق داکتر محمد حکیم حیدر، آمرانستیتوت اقتصاد، مرکزعلوم اجتماعی، تحت عنوان " تاثیرکمک های خارجی بر رشد. . .

BACK TO NEWS