اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۲ - ۹:۵۷
Background image

اثر "ضرورت بازنگری نظام اقتصادی افغانستان" چاپ گردید

این اثرعلمی- تحقیقی توسط سرمحقق شیرعلی تزری به رشته تحریر درآمده است. در این اثر علمی- تحقیقی عناوین چون: نظام های اقتصادی و پاسخ آنها به مسایل اساسی اقتصاد، ضرورت انتخاب نظام اقتصادی و. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۸ - ۱۶:۵۷
Background image

تطبیق حدود و نقش آن در تأمین امنیت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله و الصلاة و السلام علی رسول الله و علی آله و اصحابه اجمعین. اما بعد: به تأسی از اهداف عالی و خط مشی امارت اسلامی افغانستان و مبتنی بر اهداف اکادمی علوم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۸ - ۱۰:۱۴
Background image

شمارۀ 79 مجلۀ علمی – تحقیقی تبیان به زیور چاپ آراسته شده

تبیان مجله ای است که از بخش علوم اسلامی اکادمی علوم به نشر می رسد، حاوی موضوعات عقیده، تفسیر و علوم القرآن، حدیث و علوم حدیث، سیرت، فقه، اصول فقه، تاریخ اسلام و ثقافت اسلامی می باشد،. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۱ - ۱۱:۴۱
Background image

اثر "علم الکلام"چاپ گردید

کتاب «علم الکلام» اثر ارزشمندی از عالم و دانشمند بزرگ شبه قاره ی هند، شیخ مولانا محمد ادریس کاندهلوی حنفی است که به زبان اردو به تحریر در آمده و توسط استاد محمد امین مدقق اِرغانی در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۰ - ۱۲:۳۳
Background image

بررسی سبک هنر معماری ستوپه توپ دره ولایت پروان

"کنفرانس علمی- تحقیقی " کنفرانس علمی معاون سرمحقق فرهاد احمدی تحت عنوان فوق در معاونیت علوم بشری در حضور معاون صاحب بخش علوم بشری سرمحقق داکتر محمد علم اسحق زی و عده از دانشمندان ارایه. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۹ - ۱۱:۱۳
Background image

شمارۀ ۱۵۵-۱۵۶ مجلۀ علمی_تحقیقی خراسان چاپ گردید

خراسان مجلۀ مطالعات زبان و ادبیات دری است که در آن مقاله‌های علمی_تحقیقی در بخش‌های تاریخ ادبیات، زبان‌شناسی، فولکلورشناسی، نظریه و نقد ادبی و سایر گونه‌های ادبیات‌ شناسی به نشر میرسد.. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۷ - ۱۲:۲۴
Background image

اثر " فرهنگ موضوعی قرآن با تفسیر مختصر "چاپ گردید.

این فرهنگ، حیثیت مدخل را دارد که برای وارد شدن به موضوعات اساسی قرآن، خواننده را کمک می کند تا با استفاده از آن، بتواند به صورت ساده و آسان، به موضوع مورد نظر در زمان بسیار کم دسترسی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۱:۳۵
Background image

شمارۀ 77-78 مجلۀ علمی – تحقیقی تبیان به زیور چاپ آراسته شده.

تبیان مجله ای است که از بخش علوم اسلامی اکادمی علوم به نشر می رسد که حاوی موضوعات عقیده، تفسیر و علوم القرآن، حدیث و علوم حدیث، سیرت، فقه، اصول فقه، تاریخ اسلام و ثقافت اسلامی می باشد،. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۱۲:۳۰
Background image

اثر " پیشگامان ادبی بدخشان "چاپ گردید

"پیشگامان ادبی بدخشان" اثر معاون سرمحقق برهان الدین نظامی، آمر انستیتوت زبان و ادبیات دری اکادمی علوم افغانستان، به زیور چاپ آراسته گردید. نگارنده در این اثر علمی - تحقیقی تلاش نموده تا. . .

Pagination