علمی ــ تحقیقی تحت عنوان (رمضان و قرآن کریم)

Ezatullah_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۱۰ - ۱۲:۵۲
 علمی ــ تحقیقی تحت عنوان (رمضان و قرآن کریم)

 

الیوم روز یکشنبه تاریخ ۵ جوزا ۱۳۹۸مطابق ۲۱ رمضان کنفرانس علمی ــ تحقیقی تحت عنوان (رمضان و قرآن کریم) به مناسبت تجلیل از نزول قرآن عظیم الشان از طرف معاونیت علوم اسلامی؛ اکادمی علوم برگزار گردید،
کنفرانس با تلاوت چند از آیات قرآن عظیم الشان آغاز گردید، بعد از تلاوت سرود ملی سروده شد .
در سخنان افتتاحیه معاون سرمحقق داکتر عبدالظاهر شکیب رییس عمومی اکادمی علوم  ګفت: رمضان ماه مساوات بین غریب و ثروتمند است، ماه توبه از ګناهان است، ماه است برای نیکو کاران که انتظارش را دارد در این ماه قرآن کریم نازل ګردیده است و ماه رهایی از خواهشات نفس است مسلمانانی که روزه را میګیرد باید حد اقل فلسفه روزه را هم بدانند، روزه داران باید در قبال این که رضای خداوند متعال را میخواهند باید خود را به احکام محمدی نیز عیار بسازند .
معاون سرمحقق برهان الله نیازی معاون علوم اسلامی  در باره فواید اجتماعی روزه ګفت: روزه ماه به دست آوردن تقوا است، روزه فواید مادی و معنوی هر دو را در قبال دارد، روزه ما را به وحدت دعوت میکند . در این ماه صدقۀ واجبی و نفلی به فقرا میرسد که این کار بغض و حسد فقرا را در مقابل ثروتمند از بین میبرد . در این ماه صله رحمی زیاد میشود و همچنان سطح جرایم و استعمال مواد مخدر در جامعه کاهش میابد .
معاون سرمحقق دوکتور شیرعلی ظریفی  ګفت: قرآن کریم از نعمت های بزرګ خداوند است که برای بنده ګان خود هدیه نموده است، این کتاب هدایت است برای بنده ګان . اګر به رهنمایی قرآن عمل نماییم در هر دو دنیا نایل به خوشبختی میګردد.
 معاون سرمحقق محمد یوسف حازمی مقاله تحت عنوان آداب تلاوت قرآن کریم را در کنفرانس به حضور دانشمندان ،علما و مهمانان به خوانش ګرفت .
 همچنان معاون سرمحقق عبدالرحمن عادل مقاله خود را تحت عنوان (خواسته های قرآن کریم از بشریت) به خوانش ګرفت او افزود که از جمله خواسته های قرآن کریم ایمان به حقانیت قرآن کریم، تعظیم به این کتاب ،فکر و تدبر آیات های قران کریم ، دوست داشتن قرآن کریم ، فهمیدن به معنی قرآن کریم .
قرآن در تمام عرصه ها قابل تطبیق است و همچنان از انسان ها میخواهد که دیگر انسان ها را به این کتاب دعوت کنند .
 در لحظات اخیر کنفرانس سرمحقق عبدالمعبود ضریری و سرمحقق فضل الرحیم محمود به جواب سوال های اشتراک کننده ګان پرداخت و کنفرانس توسط معاون سرمحقق اصحاب الدین رحمانی با خواندن دعائیه ختم ګردید.