تفاهم نامه همکاری میان اکادمی علوم افغانستان ومؤسسه تحصیلات عالی هیواد به امضاء رسید؛

Ezatullah_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۸ - ۱۵:۴۰
تفاهم نامه همکاری میان اکادمی علوم افغانستان ومؤسسه تحصیلات عالی هیواد به امضاء رسید؛

امروز بعد از ظهر مؤرخ ۸ سنبله ۱۴۰۱ هـ ش تفاهم نامه همکاری های علمی – تحقیقاتی وتحصیلی میان اکادمی علوم افغانستان و مؤسسه تحصیلات عالی هیواد با حضور شماری از مسؤولین دو نهاد به امضاء رسید.

ابتداء سید حمید الله موسویان رئیس روابط فرهنگی اکادمی علوم در خصوص اهمیت روابط اکادمیک وهمکاری علمی صحبت نموده، ابراز داشت که اکادمی علوم اماده است در راستای روشمند سازی تحقیقات علمی با تمامی مؤسسات ونهاد های عملی همکاری نماید و امضای تفاهم نامه همکاری با مؤسسه تحصیلات عالی هیواد را یک گام مؤثر در همین راستا خواند. سپس محترم ذبیح الله فضلی رئیس مؤسسه تحصیلات عالی هیواد در خصوص فعالیتهای تدریسی و تحقیقی آن مؤسسه معلومات داده ابراز داشت که تأمین و برقراری روابط علمی با اکادمی علوم می تواند فعالیتهای علمی – تحقیقی و تدریسی مؤسسه تحصیلات عالی هیواد را بهتر سازد. در نهایت تفاهم نامه یاد شده را سید حمید الله موسویان به نمایندگی از اکادمی علوم و بصیر الحق عادل معاون علمی مؤسسه تحصیلات عالی هیواد به نمایندگی از آن مؤسسه به امضاء رسانیدند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۰:۱۳
Background image

شمارۀ ۱۴۹- ۱۵۰ مجلۀ علمی تحقیقی خراسان اقبال چاپ یافت؛

خراسان مجلۀ مطالعات زبان و ادبیات دری است که در آن مقاله‌های علمی تحقیقی در بخش‌ های تاریخ ادبیات، زبان‌ شناسی، فولکلورشناسی، نظریه و نقد ادبی و سایر گونه ‌های ادبیات‌ شناسی به نشر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۰ - ۱۱:۴
Background image

کتاب « الکسب » به زیور چاپ آراسته گردید.

کتاب الکسب یکی از کتابهای مهم و ارزشمند امام محمد بن حسن بن فرقد شیبانی، محدث، فقیه مشهور و شاگرد رشید امام ابوحنیفه، متوفی سنه: 189هـ.ق می باشد، که توسط سرمحقق مفتی عبدالمعبود ضریری به. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۰ - ۱۰:۱۴
Background image

بررسی تاثیر پذیری سنایی از اندیشه های کلامی اشعری در حدیقه الحقیه

«کنفرانسی علمی - تحقیقی» تحت عنوان"بررسی تاثیر پذیری سنایی از اندیشه های کلامی اشعری در حدیقه الحقیه" توسط معاون سرمحقق برهان الدین نظامی در مقر معاونیت علوم بشری در حضور داشت. . .

BACK TO NEWS