بررسی گفت و گوی تمدنها از دیدگاه اسلام

Ezatullah_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۶/۱۳ - ۱۴:۵۷
بررسی گفت و گوی تمدنها از دیدگاه اسلام

"دفاع ‍پروژه علمی - تحقیقی"

امروز یکشنبه مورخ 7 صفرالمظفر 1444هـ ق مطابق 13 سنبله 1401 هـ ش محترم معاون سر محقق عبدالروف هجرت عضو علمی مرکز عقیده و ثقافت معاونیت علوم اسلامی اکادمی علوم افغانستان از رساله ی علمی – تحقیقی خویش: (بررسی گفت و گوی تمدنها از دیدگاه اسلام) جهت ترفیع به رتبه ی علمی سرمحقق در محضر دانشمندان اکادمی علوم، دفاع نمودند.

رساله ی مذکور که با مقدمه آغاز گردیده دارای پنج فصل، نتیجه و پیشنهادات می باشد، مسایل گوناگون منوط به گفت و گوی تمدنها را به بحث و بررسی همه جانبه گرفته است که در شرایط کنونی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

استاد هجرت پس از ارائه ی مختصر پروژه اش به پاسخ مشارکین پرداختند که قناعت پرسشگران حاصل شد، و در پایان به اتفاق آراء دفاعیه وی مثبت ارزیابی گردید و جلسه با دعائیه اختتامیه توسط سرمحقق عبدالولی بصیرت به پایان رسید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۰:۱۳
Background image

شمارۀ ۱۴۹- ۱۵۰ مجلۀ علمی تحقیقی خراسان اقبال چاپ یافت؛

خراسان مجلۀ مطالعات زبان و ادبیات دری است که در آن مقاله‌های علمی تحقیقی در بخش‌ های تاریخ ادبیات، زبان‌ شناسی، فولکلورشناسی، نظریه و نقد ادبی و سایر گونه ‌های ادبیات‌ شناسی به نشر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۰ - ۱۱:۴
Background image

کتاب « الکسب » به زیور چاپ آراسته گردید.

کتاب الکسب یکی از کتابهای مهم و ارزشمند امام محمد بن حسن بن فرقد شیبانی، محدث، فقیه مشهور و شاگرد رشید امام ابوحنیفه، متوفی سنه: 189هـ.ق می باشد، که توسط سرمحقق مفتی عبدالمعبود ضریری به. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۰ - ۱۰:۱۴
Background image

بررسی تاثیر پذیری سنایی از اندیشه های کلامی اشعری در حدیقه الحقیه

«کنفرانسی علمی - تحقیقی» تحت عنوان"بررسی تاثیر پذیری سنایی از اندیشه های کلامی اشعری در حدیقه الحقیه" توسط معاون سرمحقق برهان الدین نظامی در مقر معاونیت علوم بشری در حضور داشت. . .

BACK TO NEWS