بررسی گفت و گوی تمدنها از دیدگاه اسلام

Ezatullah_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۶/۱۳ - ۱۴:۵۷
بررسی گفت و گوی تمدنها از دیدگاه اسلام

"دفاع ‍پروژه علمی - تحقیقی"

امروز یکشنبه مورخ 7 صفرالمظفر 1444هـ ق مطابق 13 سنبله 1401 هـ ش محترم معاون سر محقق عبدالروف هجرت عضو علمی مرکز عقیده و ثقافت معاونیت علوم اسلامی اکادمی علوم افغانستان از رساله ی علمی – تحقیقی خویش: (بررسی گفت و گوی تمدنها از دیدگاه اسلام) جهت ترفیع به رتبه ی علمی سرمحقق در محضر دانشمندان اکادمی علوم، دفاع نمودند.

رساله ی مذکور که با مقدمه آغاز گردیده دارای پنج فصل، نتیجه و پیشنهادات می باشد، مسایل گوناگون منوط به گفت و گوی تمدنها را به بحث و بررسی همه جانبه گرفته است که در شرایط کنونی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

استاد هجرت پس از ارائه ی مختصر پروژه اش به پاسخ مشارکین پرداختند که قناعت پرسشگران حاصل شد، و در پایان به اتفاق آراء دفاعیه وی مثبت ارزیابی گردید و جلسه با دعائیه اختتامیه توسط سرمحقق عبدالولی بصیرت به پایان رسید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۲ - ۹:۵۷
Background image

اثر "ضرورت بازنگری نظام اقتصادی افغانستان" چاپ گردید

این اثرعلمی- تحقیقی توسط سرمحقق شیرعلی تزری به رشته تحریر درآمده است. در این اثر علمی- تحقیقی عناوین چون: نظام های اقتصادی و پاسخ آنها به مسایل اساسی اقتصاد، ضرورت انتخاب نظام اقتصادی و. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۸ - ۱۶:۵۷
Background image

تطبیق حدود و نقش آن در تأمین امنیت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله و الصلاة و السلام علی رسول الله و علی آله و اصحابه اجمعین. اما بعد: به تأسی از اهداف عالی و خط مشی امارت اسلامی افغانستان و مبتنی بر اهداف اکادمی علوم. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۸ - ۱۰:۱۴
Background image

شمارۀ 79 مجلۀ علمی – تحقیقی تبیان به زیور چاپ آراسته شده

تبیان مجله ای است که از بخش علوم اسلامی اکادمی علوم به نشر می رسد، حاوی موضوعات عقیده، تفسیر و علوم القرآن، حدیث و علوم حدیث، سیرت، فقه، اصول فقه، تاریخ اسلام و ثقافت اسلامی می باشد،. . .

BACK TO NEWS