چند توصیه مهم جهت وقایه از ویروس کرونا یا مرض COVID -19

Ezatullah_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۸:۳۱
کرونا ویروس

اتخاذ اقدامات جهت محافظت خویش  - پاک کردن یا شستن دستها 1 بعد از رفتن به بیرون از خانه و گشت و گذار در محلات عامه، بعد از پاک کردن بینی، سرفه کردن، عطسه زدن، قبل و بعد از غذا خوردن، قبل و بعد از  02 آماده کردن غذا و بعد از استفاده از تشناب دستهای تان را حداقل برای  )Hand sanitizer( ثانیه با آب و صابون بشوئید و یا از ژل پاک کنندۀ دست استفاده کنید. 
  - از تماس نزدیک با افراد مریض اجتناب نمائید 0 COVID اگر مرض - در جامعه یا محلۀ تان انتشار داشته باشد از تماس 19 نزدیک با افراد مریض اجتناب نمائید و بین خود و مردم فاصله ایجاد کنید . این نکته بطور ویژه برای افرادی توصیه  می شود که در خطر زیاد مصاب COVID شدن به بیماری شدید  . - قرار دارند 19
  - ماسک بپوشید 3 زمانیکه در محیط یا محله گشت و گذار می نمائید و یا از یک فردی بیمار مراقبت می کنید بهتر است ماسک بپوشید .خود را مطمئن سازید که ماسک دهن و بینی تان را بپوشاند و زمانیکه ماسک را پوشیدید از تماس با آن اجتناب نمائید .ماسک های یکبار مصرف را بعد از استعمال فوراً دور کنید و در زباله دانی سرپوش دار بیاندازید و بعد از دور کردن ماسک دست های تان را بشوئید . 
 - از دست دادن و روبوسی خودداری کنید .حد اقل با سایر 4 افراد یک متر فاصله بگیرید . 
 
- سطوحی که معموًلا با آنها تماس صورت می گیرد باید روزانه پاک 5 )شوند .این سطوح شامل میزها، دستگیره Disinfect( )و ضدعفونی Clean( ها، سویچ های روشن و خاموش کردن چراغ ها، کمپیوتر و کیبورد آن، تلیفون ها، کمود، دستشوی ها، شیردهن ها و غیره                می باشند

 

Documents

فایل مکمل را از اینجا دانلود نماید

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۸:۵۱
Background image

کنفرانس ویدیویی میان اکادمی علوم افغانستان و اکادمی علوم تاتارستان

کابل، سه شنبه، ۱۳ جوزا،۱۳۹۹: هیئت رهبری اکادمی علوم افغانستان و معاون نخست وزیر جمهوری تاتارستان و رهبری اکادمی علوم کشور نامبرده به تاریخ ۱۳ جوزای سال ۱۳۹۹ در کابل جهت همکاری های علمی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۸ - ۱۷:۵۲
Background image

جلسه کمیتۀ بازنگری ساختاری تشکیلاتی و فعالیت های اکادمی علوم برگزار شد

جلسه کمیتۀ بازنگری ساختاری تشکیلاتی و فعالیت های اکادمی علوم برگزار شد .............. 17 ثور 1399 نخستین جلسه کمیتۀ بازنگری ساختاری تشکیلاتی و فعالیت ها و وظایف اکادمی علوم بعد از ظهر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۸:۳۱
Background image

چند توصیه مهم جهت وقایه از ویروس کرونا یا مرض COVID -19

اتخاذ اقدامات جهت محافظت خویش - پاک کردن یا شستن دستها 1 بعد از رفتن به بیرون از خانه و گشت و گذار در محلات عامه، بعد از پاک کردن بینی، سرفه کردن، عطسه زدن، قبل و بعد از غذا خوردن، قبل. . .

BACK TO NEWS